KONST / Litografier / Litografier 10583494
nr 1058 3494
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografier, 2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), vintermotiv, numrerade och signerade, 20x30 + 32x38
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 26 september 2016
kl 19:23:18
100 kr
200 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren